Nowości

 

Bułka fitness – 70 g

Bułka pszenna z dodatkiem suszonych płatków marchwi, płatków owsianych,  siemienia lnianego  oraz ziarna słonecznika.

Chleb dla życia  –  250 g

Pieczywo pszenno – żytnie

Chleb dla życia to wyjątkowo aromatyczne pieczywo o doskonałych walorach smakowych, uzyskanych dzieki dodaniu wielu ziaren takich jak: orkisz, gryka, chia, quinoa, amarantus, siemię lniane, słonecznik oraz owiec. Każde z ziaren jest nosnikiem wielu cennych dla organizmu ludzieko składników. W kategorii tłuszcze mamy do czyczenia z obecnością wielu pożądanych w diecie nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów z rodziny omega-3 i omega-6. Poszczególne rośliny mają własne konfiguracje aminokwasów, które w sumie dają zestaw pozwalający na tworzenie tzw. pełnowartościowego białka, czyli białka całkowicie wykorzystywanego przez organizm ludzki. Ponadto wzbogacają one pieczywo w błonnik, śluzy, przeciwutleniacze, minerały i witaminy. Ogólnie mówiąc dzięki tak duzej różnorodności zwieksza się prawdopodobieństwo dostarczenie do organizmu kompletu składników chemicznych, jakiego on na co dzień potrzebuje do celów energetycznych, budulcowych i osłonowych.

Chleb bez pszenicy

Produkt dedykowany osobom, które chcą ograniczyć ilość glutenu w swojej diecie*.
Gluten to rodzaj białka występującego w zbożach, takich jak pszenica, żyto, jęczmień, owies, pszenżyto, orkisz oraz wszelkich wyrobach z ich dodatkiem.   Ograniczenie ilości glutenu może być pomocne w dietach, których celem jest zmniejszenie masy ciała. Chleb bez pszenicy to doskonałe uzupełnienie takiej diety.  W składzie Chleba bez pszenicy nie występują składniki pochodzące z pszenicy, której białka mają działanie najbardziej drażniące i uczulające spośród wszystkich znanych nam zbóż.

* produkt nieprzeznaczony dla osób, które muszą stosować dietę bezglutenową

Chleb sprint – 400 g

Sprint to pieczywo ziarniste, które zawiera proso, słonecznik, siemię lniane oraz dodatek żeń-szenia mieszanka. Pieczywo dedykowane osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Jest źródłem witamin i minerałów ważnych w diecie osób aktywnych: magnezu, fosforu, manganu, selenu a także witaminy B1, E i kwasu foliowego.Chleb błonnikowy – 300 g

 Chleb w swoim składzie zawiera m. innymi mąkę żytnią razową oraz wysoką zawartość siemienia lnianego niezwykle cennego dla zdrowia, ze względu na swój skład jest doskonałym źródłem błonnika pokarmowego. Pieczywo charakteryzuje łagodny smak, wilgotny miękisz wypełniony ziarnami a także atrakcyjny wygląd skórki bogato posypanej  ziarnami. Uniwersalny smak pieczywa świetnie komponuje się z każdym dodatkiem.

Chleb z gryką – 300 g

Pieczywo pszenno – żytnie z dodatkiem maki gryczanej oraz siemienia lnianego, co nadaje unikalny smak pieczywa. Mąka gryczana wytwarzana jest z ziaren gryki i charakteryzuje się doskonałymi wartościami odżywczymi, szczególnie dużo dostarczając naszemu organizmowi białka roślinnego niespotykanego w innych pokarmach